AKH-0.66-K-24 150/5A Split Core Current Transducer 720V AC
Jiangsu Acrel Electrical Manufacturing Co., LTD.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Acrel
Model Number : AKH-0.66K-φ24
Certification : CE
Place of Origin : China
MOQ : 1 piece
Supply Ability : 6000 pieces/day
Delivery Time : 5-7 days
Packaging Details : carton box
Current ratio : 150/5
accuracy : 0.5
Burden : 1
Diameter : Φ24mm
Rated secondary current : 5A/1A
Rated frequency : 50/60Hz
Protection level : IP30
Contact Now
AKH-0.66/K-Φseries open type current transformer
* Aperture: 24mm
* Rated primary current: 100A-300A
* Maximum system voltage: 720V AC
* Rated frequency: 50/60Hz
* Protection level: IP30
Split core current transformer model
Type Ratio Class & Burden(VA) Diameter
class 0.5 class 1
AKH-0.66/K-Φ24 150-200A/5A(1A) 1 Φ24mm